1.  Sāc ar īpašām brokastīm gultā vai vismaz kādu romantiski noformētu ēdienu, piemēram, šokolādes kūku vai siermaizītes sirds formā.
2. Izveido jūsu kopīgo fotogrāfiju vai kādu citu, mīļu bilžu kolāžu ar dažādiem sirsnīgiem vai humoristiskiem komentāriem.
3. Izmanto drukas pakalpojumus, uzdrukājot kādas personīgas bildes, uzrakstus vai vārdus uz, piemēram, krūzītes, t-krekla, kalendāra vai spilvena.
4. Jebkurā vietā un laikā der ziedu dāvināšana – tiem nav jābūt daudz un dārgiem, galvenais, lai nāk no sirds. Vari izmantot arī ziedu kurjera pakalpojumus, piegādājot ziedus savai mīļotajai / mīļotajam, piemēram, darba vietā.
5. Izīrē kādu viesnīcas numuriņu vai atpūtas namiņu tikai jums diviem un radi tajā romantisku gaisotni. Vēlams, lai viesnīca vai atpūtas namiņš atrastos citā pilsētā vai pat valstī.
6. Nedodaties uz romantiskās vakariņās uz kafejnīcu vai restorānu, bet noorganizējiet romantisku vakaru mājās, sagatavojot gardas uzkodas un dzērienus, kā arī noskatoties kādu jums abiem mīļu filmu.
7. Ieraksti CD ar tavas otrās pusītes mīļākajām dziesmām vai tām dziesmām, kas jums abiem saistās ar īpašiem brīžiem un atmiņām.
8. Visas dienas garumā atstāj mīļotajam / mīļotajai zīmītes ar skaistiem vai mīļiem vārdiem, piemēram, dzeju vai komplimentiem – piemēram, uz skapīša pie gultas, vannas istabā, uz virtuves galda, makā, somā, kabatās vai kur citur, kur tā nepaliks nepamanīta. Šādu mazu zīmīšu vietā der arī mīlestības vēstule, ko varēs saglabāt pārlasīšanai nākotnei. Mīlestības vēstules vietā vari mēģināt izteikties arī dzejā, uzrakstot otram veltītu dzejoli.
9. Paralēli romantiskajām vakariņām uzspēlējiet dažādas spēles, kurās varēsit vēl vairāk iepazīt otru un pārbaudīt otra zināšanas par jums, piemēram, viktorīnas, patiesības vai riska spēles, jautājumu un atbilžu spēles, atmiņu spēles, kā arī daudzas citas pāru spēles, kas nopērkamas dažādās tirdzniecības vietās.
10. Iemācies pateikt “Es Tevi mīlu” dažādās valodās un pasaki to otram dažādās situācijās, visas dienas garumā.
11. Dažādos veidos padari šo dienu īpašu – sakopies un saģērbies, izsaki otram daudz komplimentus un izturies pret otru īpaši jauki.
12. Liec akcentu uz mīlestības krāsu – sarkano krāsu, izmantojot to apģērbā, dekorācijās, ēdienā, dzērienā utt.
13. Izdekorē jūsu īpašo svinību vietu svētku tematikā, neaizmirstot par romantiskas gaisotnes radīšanu.
14. Uzdāviniet otrai pusītei brīvu laiku, otra vietā veicot tā ikdienas pienākumus, piemēram, iztīrot māju, nomazgājot traukus, pagatavojot ēst, iznesot miskasti, nomazgājot automašīnu u.tml. Vēl interesantāk ir pasniegt šo brīvo laiku kuponu veidā, lai otrs šos kuponus var izmantot jebkad, kad ir vēlēšanās vai nepieciešamība.
15. Mūzikas instrumentu vai fonogrammas pavadījumā, vai bez tiem nodziedi otram tā mīļāko dziesmu.
16. Visas dienas garumā sūti otram mīļas īsziņas vai fotoattēlus. Ideāli, ja sūtītie attēli ir paša fotografēti – vari fotografēt apkārt esošās lietas, kas tev atgādina par otru vai šķiet ievērības cienīgas, piemēram, dažādas dabas ainavas un elementus, karstas kafijas krūzi, saules gaismu logā, lidojošus putnus, našķus pusdienās u.tml.
17. Dodieties slidot, slēpot, braukt ar sniega motociklu vai nodoties kādām citām ziemas aktivitātēm. Līdzi paņemiet termosu ar kādu gardu dzērienu, piemēram, karsto šokolādi, tēju, kafiju vai ko citu, ar ko pēc aktivitātēm vēsajā laikā varētu sasildīties.
18. Noorganizējiet romantisku foto sesiju jums abiem, kas iemūžinās jūs fotogrāfijās, kas kalpos par piemiņu ne vien jums, bet arī tuviniekiem vai draugiem.