Joga ir ļoti plašs jēdziens, kuru pilnībā izskaidrot nav iespējams. Visiem cilvēkiem tā asociējas ar vingrošanu un dažādu pozu izpildi. Tomēr joga ir kas vairāk – tā palīdz mainīt cilvēku domāšanu, padarot mūs spēcīgākus gan fiziski, gan garīgi. Joga nepadarīs cilvēku par tādu, kuram patīk miermīlīgs dzīvesveids, puķes un varavīksnes, bet gan ļaus atbrīvot prātu jaunām idejām. Šo jauno ideju plūsmu jeb radošumu veicina regulāra jogas praktizēšana ikdienā. Atliek veltīt tikai nedaudz laika un tā var izmainīt cilvēka dzīvi dažādās jomās.

Visur ir pieejama ļoti bagātīga literatūra par to, kā joga un radošums jeb kreativitāte spēj būt savstarpēji saistīti. Vēlamo var panākt tikai izkāpjot no savas komforta zonas. Tādēļ visiem, kuriem nepieciešams radošums kādā no dzīves aspektiem ir jāpadomā un pēc saviem ieskatiem jārīkojas pēc pāris ieteikumiem.
Pirmā lieta ir prāta atbrīvošana. ”Ļaut domām brīvi plūst” izklausās pārāk vispārīgi un katrs to var saprast savādāk. Šajā gadījumā to var izskaidrot ar emociju un vārdu/iedomu atdalīšanu. Vienkāršāk aprakstot – cilvēkam ir jāiedomājas, ka viņa iekšējā pasaule tiek rādīta uz ekrāna kinoteātrī un šī persona ir tikai skatītājs.
Otrā lieta ir ķermeņa atbrīvošana. Šis ir jogas fiziskais aspekts. Ikvienam ir zināms, ka ir grūti strādāt un būt radošam, ja moka fiziskas sāpes vai ir kādas problēmas ar veselību. Jogas pozas un dažādi vingrinājumi ir lieliski, lai uzlabotu savas fiziskās spējas un spētu koncentrēties darbam.

Pēc ķermeņa atbrīvošanas seko emociju sajušana. Kāda budistu rokasgrāmata māca cilvēkam sēdēt mierīgi un sajust jebkāda veida emociju – dusmas, prieku, bēdas u.c. Tā vietā, lai atkārtotu pie sevis emocijas rašanās iemeslu, cilvēkam ir jāsajūt, kur šī emocija atrodas ķermenī. Iespējams tā asociējas ar kādu krāsu, iedomātu attēlu, vārdu vai skaņu. Emociju sajušana ļauj daudz mierīgāk tikt galā ar savu iekšējo pasauli, neļaut gūt virsroku emocijām un daudz radošāk izpaust savas jūtas.

Bez šiem trim padomiem ir vēl daudzi ieteikumi, kas var palīdzēt palielināt cilvēka radošumu. Galvenais ir sākt nodarboties ar jogu. To var darīt speciālās nodarbībās vai vienkārši darot to kādā mierīgā, klusā vietā. Nodarbojoties ar jogu regulāri, pēc noteikta laika būs manāmi rezultāti.