Idejas un ideju ģenerācija ir tās lietas, kas cilvēku padara par kreatīvu, un nav nozīmes, vai tu darbojies mākslā veidojot gleznas vai mūziku, vai arī strādā kāda uzņēmumā, ja tev būs jaunas un noderīgas idejas, tad cilvēki tevi noteikti pamanīs. Un tomēr šī ideju radīšana ir visnotaļ pagrūts process, jo uz doto brīdi neviens īsti nezin, kā tieši jaunas idejas rodas, un kāpēc dažiem cilvēkiem ideju ģenerēšana notiek vieglāk nekā citiem. Šodien mēģināšu dot piemērus no savas pieredzes par to, kā iegūt vislabākās un noderīgākās idejas:

Izglītojies – Ideju ģenerācija nozīmē attālinātu vai nesaistītu konceptu un piemēru savienošana vienā, un  tas nevar notikt, ja tavas smadzenes zina daudz informācijas. Tas nozīmē, ka lai radītu idejas, tev nemitīgi ir jāmācās, jāizglītojas un jāuzzina viss, ko vari par pasauli un visām iespējamajām nozarēm. Jo vairāk informācijas tu iegūsi un jo vairāk dažādas lietas pārzināsi, jo labākas būs iespējas, ka meklējot atbildes uz kādu konkurēto jautājumu tu spēsi savienot šīs zināšanas un izveidot jaunu un vēl nebijušu atbildi.

Pieraksti savas domas – Nākamais solis ideju ģenerācijai ir pierakstīt visas savas domas, veidojot prāta kartes vai vienkārši iegrāmatojot visu kādā blociņā vai citādā veidā saglabājot šo informāciju. Pierakstot dažādus domu graudus tie var novest pie dažādām idejām, un kaut vai sākumā var likties, ka pierakstīt nepabeigtas vai pat knapi iesāktas domas ir bezjēdzīgi, tomēr šādā veidā nākotnē tev būs iespējams atgriezties pie šīm idejām un turpināt tās, vai vēl labāk pilnveidot un pārveidot tās.

Pārrunā idejas ar kolēģiem/paziņām – Mums Latviešiem parasti liekas, ka ikviens grib nozagt mūsu idejas un tāpēc mēs nereti nevienam nestāsta par šīm lietām, bet parasti ir tieši otrādāk, un savas idejas vajag izklāstīt pēc iespējas vairāk cilvēkiem, jo, varbūt, kāds no tiem varēs tev palīdzēt šo ideju papildināt vai arī vēlēsies to pilnveidot un varēs sastrādāties kopā ar tevi. Tāpēc, ka mums katram ir savas specialitātes, daloties ar idejām katrs var izteikt savas domas un paskatīties uz tām no cita skatpunkta, un tas ļauj šīs idejas attīstīt un pilnveidot.

Izgulies – Miegā parasti tiek apstrādāta dienas informācija un, ja visu dienu tu būsi nemitīgi domājis par kādu konkurēto lietu, tad iespējams naktī tavas smadzenes turpinās par to domāt, un no rīta pamostoties liksies, kā gan es šo problēmu nevarēju atrisināt. Kamēr tu guli tavas smadzenes sakārto visu informāciju ievietojot to tavā jau zināmajā atmiņu klāstā tādā veidā pilnveidojot to un ļaujot tev nākamajā dienā atkal sākt plānošanu un ideju ģenerāciju.

Izmanto uzmundrinošas vielas – Kofeīns, enerģijas dzērieni un tējas ir tikai dažas no vielām, kas var palīdzēt tev radīt jaunas un nebijušas idejas, un palīdzēt tavam prātam veidot saiknes starp attālinātām domām un jēdzieniem. Uzņemot šādas uzmundrinošas vielas nereti liekas, ka pēkšņi ir iespējams labāk koncentrēties un tāpēc problēmu risināšana arī var būt vieglāka.