Kreativitāte mūsdienās tiek uzskatīta par vienu no pieprasītākajām cilvēka īpašībām, jo tie cilvēki, kas ir spējīgi radoši risināt problēmas, izdomāt dažādus jaunus risinājumus un vienkārši ģenerēt idejas mūsdienu darba tirgū ir ļoti pieprasīti. Bet tas, ko daudzi industriju līderi nesaprot ir fakts, ka šiem reaktīvajiem cilvēkiem, ja tiek uzspiesti dažādi laiki, tad īpaši labi ar ideju ģenerēšanu neiet. Tas ir tāpēc, ka kreativitāte jau nav nekas mistisks, bet tas ir vienkārši attālu un nesaistītu ideju savienošana no tā, ko cilvēks savā dzīvē ir pieredzējis vai iemācījies. Ja tu esi lasījis daudz grāmatas, skatījies daudz dokumentālas filmas un apceļojis pasauli, tad tev smadzenēs ir daudz vairāk informācija, no kuras tad tu arī vari izvēlēties dažādus attālinātus subjektus un mēģināt tos salikt kopā. Pēc grāmatu izlasīšanas bieži vien mēs domājam, ka tik un tā lielāko daļu no šīm grāmatām mēs neatceries, bet patiesībā jau arī liela daļa no šīs informācijas ir nevajadzīga un tikai lielie koncepti un sakritības ir tās, kas mums ir jāsaprot un vēlāk jāmēģina pielietot savā dzīvē.

Bet kāda tad ir naudas un kreativitātes saikne?

Pamatā visur, kur ir iesaistīta nauda parasti nāk līdzi arī stress, jo cilvēki cenšas nopelnīt aizvien vairāk un nedomāt par to, kas notiktu, ja pēkšņi viņi zaudētu darbu. Bet šīs domas nenoliedzami ik pa brīdim tik un tā uzpeld un tas savukārt ir kā šķērslis kreativitātei, jo lai savienotu pilnīgi nesaistītas idejas ir vajadzīga atpūta miers un klusums. Un, ja tu guli tikai dažas stundas un visu laiku streso par to, ka tevi priekšnieks spiež sasniegt aizvien vairāk tad diezin vai tev radīsies jaunas un inovatīvas idejas.

Vēl trakāk ir tad, ja cilvēkam ir daudz un dažādi kredīti un katru mēnesi ir obligātie mēneša maksājumi, kas tad arī ir noteikti jāveic, jo pretējā gadījumā tas, kas kredītā tika pirkts tev tiks atņemts. Protams atrie krediti vai citi īstermiņa aizdevumi noteikti nebūs tik traki un tos parasti var daudz ātrāk atmaksāt, bet ja tev ir hipotekārais kredīts vai arī studiju kredīts, tad tev tas agri vai vēlu būs jāatmaksā un tu nekur no tā nespruksi.

Nauda parasti jebkuras attiecības padara daudz rupjākas, jo tiklīdz, kā tu kādam vēlies samaksāt tā tas pārvēršas bar biznesa darījumu nevis izpalīdzēšanu un cilvēki tad daudz vairāk noslēdzas sevī. Piemēram, ja tu pēc pusdienām pie saviem vecākiem pieceltos un iedotu 20 Eiro par šīm pusdienām, visticamāk, ka vecāki apvainotos un ar tevi kādu laiku nerunātu. Bet, ja tu nopērc vīna pudeli pa 20 Eiro, tad šāda dāvana ir pašsaprotama un neviens neapvainojas vai nesaka ka tas ir par daudz. Tieši tāpēc arī kreatīviem cilvēkiem, kad runa iet par naudu vajadzētu to mēģināt pēc iespējas mazāk uzsvērt un tikai tad, kad tas ir tiešām nepieciešams, tad mēģināt skaidri un gaiši pateikt ko tu vēlies un ko tu piedāvā. Un ja ir vēlme saņemt vairāk darbu no šiem cilvēkiem daudz labāk ir uzdāvināt jau atmaksātu ceļojumu nekā vienkārši naudu, jo tas būtu daudz labāk un cilvēks par šādu dāvanu justos daudz labāk kā par naudas bonusu.