expanding creativity

Radošums jeb kreativitāte ir īpašība, kura lielākā vai mazākā mērā piemīt mums visiem. Ir darbavietas un profesijas, kurās šis radošums ir fundamentāls un bez tā nav iespējams iztikt, tāpēc tiem, kuri nav raduši paust savu radošumu, noteikti jāmeklē veidi, kā paplašināt savas kreativitātes spējas un palielināt savu radošumu. Par laimi, to ir iespējams izdarīt ar vienkāršiem paņēmieniem.

  • Viens no veidiem, kā palielināt savas radošās spējas ir, uzspēlējot nelielu spēli. Šī vingrinājuma laikā, tev ir jāmeklē saistība un veidi, kā varētu sasaistīt divus pavisam šķietami nesaistītus konceptus vai lietas. Piemēram, tu vari mēģināt sasaistīt kartona kasti ar žurnālismu. Šī vingrinājuma laikā nav svarīgi, vai tavus savienojumus ir iespējams realizēt vai nē, kā arī nav pareizu vai nepareizu savienojumu. Drīzāk tev jādomā pēc iespējas neparastāki un interesantāki savienojumi – jo trakāk, jo labāk. Tā tu piespiedīsi savām smadzenēm domāt radoši un mēģināt atrast dažādas saistības starp parasti nesaistītām lietām.
  • Vēl viens vingrinājums, kuru tu vari veikt, ir, izmainīt savu skata punktu un perspektīvu. Vienalga vai tu iedomājies to, kā pasauli uztver mazs bērns, kara veterāns, pusaudzis, vai vienkārši centies iedomāties to, kā būtu, ja tu būtu savas sievas, vīra, partnera vai ģimenes locekļa vietā. Tas viss ļaus tev paraudzīties uz pasauli no cita skatpunkta, un iespējams, tu varēsi ieraudzīt kaut ko, ko pats ar savām acīm nekas nebūtu pamanījis.
  • Vēl, lai palielinātu savu radošumu, tu droši vari arī pamainīt savu pieeju. Tas nozīmē, piemēram, ja tu esi rakstnieks un centies iegūt iedvesmu savam nākamajam rakstam, pamēģini kaut ko uzzīmēt nevis uzrakstīt. Tā tu pamainīsi pieeju, ar kādu tu ķeries klāt radošām izpausmēm, kā rezultātā ir iespēja, ka tavas smadzenes it kā “atslēgs” citu ceļu, kā piekļūt apslēptajam radošumam, un jaunām idejām būs vieta, kur nāks klajā un attīstīties.

Protams, ir vēl citi veidi, kā tu vari censties palielināt savas radošās spējas, piemēram, ik dienas atvēlot pus stundu kaut kā radoša veikšanai vai pavadot vairāk laika ar kreatīviem cilvēkiem, taču, kaut vai pamēģinot iepriekš minētos veidus ne vienu, bet vairākas reizes, tu jau redzēsi, ka radošas idejas atklājas biežāk, nekā tas bija iepriekš. Un palēnām, tavs radošums tikai palielināsies.