Iepriekšējos sī bloga rakstos es nemitīgi runāju par to, kas vispār ir kreativitāte, un kā pareizi vajadzētu risināt problēmas, tomēr es vēl neesmu devis nekādus praktiskus padomus par to, kā varētu pielietot šīs zināšanas kādās konkrētās situācijās un kāpēc vajag domāt radoši pat par vissarežģītākajām vai vienkāršākajām problēmām.

Finanses, finanšu plānošana, nauda un kredīti ir tās lietas, par kurām cilvēki ikdienā nevēlas tik plaši runāt, jo tās tiek uzskatītas par problēmām ar kurām katram pašam ir  jātiek galā, bet, manuprāt, tā tam nevajadzētu būt un patiesībā savas problēmas vajadzētu pēc iespējas vairāk izklāstīt paziņām un draugiem, lai tie jums varētu palīdzēt to risināšanā. Tieši tāpēc arī es vēlos šodien dot jums dažus padomus, kā uzsākt šo problēmu risināšanu, un kā skatīties uz šīm finanšu problēmām no cita skatpunkta.

  • Iesaistiet draugus un radus – Ja jūs esat nonākuši situācijā, kad jūsu finanses ir izgājušas ārpus ikdienas rāmjiem, tad vislabākais veids, kā risināt šo problēmu ir meklēt citu cilvēku palīdzību. Mums taču visiem var rastie situācijas, kas esam mazliet aizrāvušies ar elektronikas pirkšanu, ir ņemti pārāk daudz visādi kredīti vai arī nav iespējams atmaksāt hipotēku vai cita veida ilgtermiņa aizdevumus. Un tas būtu tikai normāli, ja šādos brīžos mēs meklētu palīdzību pie saviem tuviniekiem, jo, kā saka tajā teicienā “divas galvas vienmēr gudrākas par vienu” un noteikti, ka redzot citu cilvēku perspektīvu un iegūstot viņu viedokli būs daudz vieglāk risināt savas problēmas.
  • Piespiediet sevi ar pūļa spiedienu – Ja jūs gribat sakrāt naudu ātrākai kredīta atmaksai vai izveidot rezerves uzkrājumu, tad labs veids, kā to izdarīt ir nospraust mērķi un to paziņot visiem  visiem saviem draugiem un radiem, kā arī ierakstīt to visos sociālajos tīklos. Sākumā varētu likties, ka šī ir muļķīga ideja, tomēr, ja padomājat, tad mēs visi esam sociāli cilvēki un mēs ļoti baidāmies no publiskas izgāšanās, tāpēc definējot šādu mērķi un paziņojot visiem par to tu sevi piespiedīsi šo mērķi sasniegt!
  • Risini problēmas savādāk, kā to dara citi –  Ne vienmēr visas problēma var atrisināt tieši tādā pašā veidā, kā to dara citi, un bieži vien individuāli risinājumi ir daudz noderīgāki nekā tie, ko lieto visi. Mēs taču visi esam mēģinājuši iekrāt naudu tērējot mazāk izklaidēm vai arī ēdot mājās nevis restorānos, tomēr reti kurš ir gatavs sastādīt ikdienas budžetu vai pamēģināt veselu nedēļu atteikties no pilnīgas naudas tērēšanas. Bet tieši šie neparastie risinājumi parasti ir tie, kas ļauj sasniegt savus finanšu mērķus.

Protams, katrs no mums ir savādāks, tomēr mums visiem ir kopīgs tieši tas, ka mēs esam cilvēki un saprotot, kā notiek dažādu problēmu risināšana, kas ir kreativitāte un kā to pielietot mēs varam sākt risināt arī vienkāršās ikdienas problēmas ar neparastiem risinājumiem, ko ikdienā pat mēs nevaram iedomāties.