Mūsdienās, it īpaši pateicoties informācijas tehnoloģiju attīstībai, ikviens var ātri un vienkārši atrast idejas ikvienai dzīves situācijas nepieciešamībai. Pastāv atšķirība, vai ideja dzīvē tiek realizēta identiski idejas pirmavotam vai ideja kalpo par tikai uz vienīgi iedvesmas avotu kādai jaunai un unikālai idejai. Tas, kā rīkosities jūs, visticamāk būs atkarīgs no idejas mērķa – piemēram, ja jums būs nepieciešamas idejas, kā izrotāt svinību telpu, jūs noteikti iegūto ideju realizēsit identiski, bet, ja jums būs nepieciešama ideja savam biznesam, jums vajadzētu tikai iedvesmoties no jau pastāvošajām idejām, bet realizēt savu, jaunu un unikālu, ideju, kas jau ir sarežģītāks process, jo šajā gadījumā jums būs jāliek lietā sava domāšana un fantāzija.

Pastāv daudzi un dažāda veida avoti, no kurienes iespējams gan idejas noskatīties, gan gūt iedvesmu tām. Tad, kad jums nav ideju ne vienā, ne otrā situācijā, ir ieteicams apzināt informācijas jeb iedvesmas avotus, kas ir tematiski saistīti ar jums nepieciešamo ideju.

Ļoti labs informācijas avots ir kinofilmas – gan mākslas, gan dokumentālās kinofilmas. Kinofilmas ir ļoti piesātināts iedvesmas avots, jo tās skatīšanās laikā tiek nodarbinātas vairākas maņas – redze, dzirde, darbojas prāts un emocijas. Jo intensīvāk un vairāk maņas darbojas, jo lielāka iespējamība, ka maņu sintēzes rezultātā radīsies kāda spoža ideja.

Vēl labāks iedvesmas avots par kinofilmām ir grāmatas, jo grāmatu lasīšanas laikā darbojas iztēle – regulāri lasot grāmatas un trenējot iztēli, cilvēka prāts pierod fantazēt, līdz ar to ar laiku ir iespējams iemācīties ātrāk radīt idejas savā prātā bez liekas iedvesmošanās un piepūles.

Atkarībā no idejas veida var apmeklēt dažādus kultūras pasākumus – koncertus, izrādes, izstādes – jo kultūras pasākumos visbiežāk tiek izmantotas daudz un dažādas, un, galvenais, radošas idejas.

Ideju radīšanā liela nozīme ir savstarpējā komunikācijā – gan personiskā, gan virtuālā. Komunikācijas procesā notiek pieredzes apmaiņa, no kuras var gūt kādas idejas. Runājot par personisko komunikāciju, jāpiemin, ka iedvesmu idejām var gūt mūsdienās ļoti populārā veidā, proti, pieredzes apmaiņas programmās gan skolā, gan darbā. Ja runājam par vienvirziena komunikāciju, idejas var iegūt, apmeklējot dažādus tematiskus kursus, seminārus, lekcijas, prezentācijas.

Neatkarīgi no tā, vai jūs esat viens vai komandā, idejas veiksmīgi rodas “prāta vētras” laikā – ņemiet papīra lapu un rakstiet uz tās visu, kas ienāk prātā, lieki nedomājot, brīvi fantazējot! Iedvesma un idejas var ienākt prātā arī darbojoties radošajās darbnīcās, kurās visbiežāk ir dažādi palīgmateriāli, kas palīdz ikvienai idejai realizēties dzīvē.

Visātrāk un visērtāk idejas var smelties internetā, meklētājprogrammā ierakstot ar ideju saistītos atslēgas vārdus. Internets piedāvā idejas gan rakstu, gan attēlu, gan video un audio materiālu veidā. Labi noder arī preses, laikrakstu vai žurnālu lasīšana, jo tiem ir informatīvs raksturs.

Iedvesmu rada arī jaunu, vēl nebijušu iespaidu gūšana, tāpēc aizbrauciet ceļojumā uz kādu vietu vai valsti, kur jūs nekad agrāk neesat bijis, un ideja nebūs ilgi jāgaida, jo cilvēks, kurš ir atpūties un jaunām emocijām bagāts, ir produktīvāks ideju radīšanā.

Dažkārt nav nekur tālu jābrauc un jāmeklē – atveriet acis un sirdi, un palūkojieties sev apkārt – uz dabu un visi, kurā jūs dzīvojat. Iespējams, tieši šeit slēpjas jums tik nepieciešamā ideja.

Pavisam iespējams, ka idejas jau sen mājo jūsos pašos, tikai jāspēj tās dabūt apziņas līmenī. Šādā gadījumā var palīdzēt meditācija vai vienkārša relaksācija, darot to, kas patīk un sagādā prieku, – dziedot, zīmējot, muzicējot, sportojot, makšķerējot u.tml., jo tikai atbrīvotā un atvērtā prātā var rasties jaunas un pārsteidzošas idejas!