creative software

 

Par radošumu varētu dēvēt visu, kas ir saistīts ar jaunu ideju vai jaunu darbu ģenerēšanu, jo tam visam ir nepieciešams domāt un radīt. Bet lielais vairums cilvēku par radošumu uzskata tieši tādas kreatīvās izpausmes kā, piemēram, zīmēšanu, veidošanu vai muzicēšanu. Vienalga vai tava radošā izpausme ir vairāk mākslinieciska vai ideju līmenī, arī tev noteikti būs vajadzīga vieta, kur izpausties. Un mūsdienās, laikā, kad tehnoloģijas lielā mērā ir pārņēmušas mūsu dzīvi, viens no vieglākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā izpaust savu radošumu, ir tieši ar dažādu programmu palīdzību. Tad nu šeit būs neliels saraksts ar virkni programmu, kuras ļauj ikvienam – profesionālim vai amatierim – izpausties un veidot dažādus radošus darbus.

  • Adobe Photoshop

Kuš gan nezin šīs programmas nosaukumu. Tā ir viena no vispopulārākajām fotoattēlu rediģēšanas programmām, taču bez fotoattēlu uzlabošanas un izskaistināšanas, tajā ir iespējams veikt arī citas radošas darbības. Piemēram, tajā visai vienkārši ir iespējams izveidots tā jaucamos GIF un pat īsas vai ilgākas animācijas filmiņas, jo jaunākās Adobe PhotoShop versijas piedāvā viegli apgūstamas un lietojamas animācijas un montāžas iespējas.

  • Adobe Premire

Vēl viena programma no šīs pašas firmas ir Adobe Premire, kas ir montāžas programma, kuru izmanto kā amatieri, tā lielākais vairums industrijas profesionāļu. Šī programma dod iespēju ne tikai vienkārši montēt video vai pat animāciju sekvences, bet saviem video pievienot arī daudz un dažādus efektus un pat specefektus, kas tikai padarīs tavu radošo veikumu interesantāku kā tev pašam, tā ikvienam, kurš, iespējams, to vēlāk apskatīs.

  • Inkscape

Lai gan daudzi varbūt būs pazīstamāki ar tādu programmu kā Adobe Illustrator, var teikt, ka Inkscape ir šīs programmas bezmaksas alternatīva, kura piedāvā lielāko daļu tās pašas iespējas. Inkscape programma tiek klasificēta kā vektorgrafikas programma, kurā ir ļoti viegli veidot un rediģēt dažādus ar šāda veida grafiku saistītus projektus. Pateicoties tam, ka tā ir atvērtā koda programma, tā it pieejama ikvienam un uz ikviena datora, kā arī to apgūt ir ļoti viegli, jo viss nepieciešamais ir novietots ērtā izkārtojumā.

  • Smooth Draw

Tiem, kuriem ir pieejams planšetdators un kuri vēlas izmēģināt zīmēšanu uz šī planšetdatora, būs pieejama šī programma.  Šī programma ir pieejama bez maksas un dod iespēju ikvienam pamēģināt zīmēt uz planšetdatora tā, kā tu to darīt uz papīra. Ar SmoothDraw palīdzību ir iespējams radīt ļoti gludus, vienveidīgus un skaistus zīmējumus, kuri ir pielīdzināmi uz papīra zīmētiem zīmējumiem, kas nodrošina, ka tev būs iespēja uzreiz radīt zīmējumus ar tava planšetdatora palīdzību. Bet tiem, kuriem nav planšetdatora, tie šo programmu var lietot arī ar parastā datora un datora peles palīdzību.

  • Notepad++

Ikvienam, kurš vēlas iemēģināt savu roku mājaslapu dizainā, noderēs šī programma, jo tā piedāvā ļoti spējīgu un visai viegli apgūstamu pirmskoda rediģētāju. Šī programma sevī iekļauj arī tādas iezīmes, kā izgaismotas sintakses, kas atvieglos nolasīt un saprast uzrakstīto kodu, kā arī automātiskās iespējas, kas padarīs mājaslapu programmēšanu ievērojami ātrāku.

  • LibreOffice Writer

Tiem, kuri vēlas vairāk uz tekstu balstītas radošās izpausmes, noderēs šī radošās rakstniecības programma, kura piedāvā ne tikai dažādas iespējas, kā, piemēram, automātisku vārdu pabeigšanu, sinonīmu ģenerēšanu un jau iestatītus dažādu tekstu standartus, bet tās dizains līdzinās 2007. gada Microsoft Word dizainam, tā kā ikvienam, kurš ilgāku laiku ir strādājis ar datoru un Word programmatūru, šī programma būs viegla un saprotama.

  • Wavesour

Bet tiem, kuriem saistošāka liekas skaņa noderēs šī programma. Tā dod iespēju ierakstīt un pēc tam dažādi manipulēt ar skaņu. Tu vari ne tikai savienot dažādus skaņas klipus, bet pievienot tiem dažādus efektus un uzlabojumus, kuri ļaus tev iegūt tādu skaņu vai dziesmu, kādu tu to vēlies. Papildus ar šo programmu tev būs iespēja mainīt dažādus skaņu līmeņus un pievienot vairākus skaņu celiņus, kā rezultātā tu vari iegūt arī unikālu skaņu no jau esošām skaņām vai dziesmām.