Ikdienā mēs taču saskaramies ar tik daudz un dažādām problēmām sākot no ikdienas darbiem un kā tos izdarīt līdz problēmām mūsu darba vietā un pat problēmām ģimenē un attiecībās ar mūsu tuviniekiem. Cilvēka smadzenes savos pamatos ir problēmu risināšanas rīks, jo mēs mākam atrast dažādas sakritības un pēc tam izdomāt, kā šīs sakritības ir attiecināmas uz pārējo pasauli un kā mēs tās varam likt lietā lai atrisinātu savas problēmas.

Finanšu problēmas
Sāksim ar to, ka katram no mums taču gribētos vairāk naudas un mazāk strādāt vai ne? Bet kāpēc tad tikai retais no mums ir gatavs risināt šo problēmu un domāt, kā tad būtu iespējams nopelnīt vairāk bet strādāt mazāk, kā arī nopelnīt naudu darot to, ko tev patīk darīt nevis vergojot, darot lietas, kas nebūt nav patīkamas. Šīs visas ir risināmas problēmas un par tām vajadzētu tikai domāt un mēģināt rast risinājumus. Pat ātrie kredīti bez darba vietas un vispār kredītsaistības ir jāuztver vienkārši, kā problēma, kura ir jāatrisina un šajā gadījumā ir pēc iespējas ātrāk jāatmaksā aizņemtā nauda un jāiegūst pēc iespējas mazāki zaudējumi. Būtībā visas finanses ir tikai problēmu kopums, kas ir jāatrisina un tāpēc katram no mums ir jāķeras klāt savām problēmām un jāsāk tās risināt.

Lielās problēmas
Tad dzīvē ir arī lielās jeb tā saucamās neatrisināmās problēmas, kuras lai gan ir daudz grūtāk atrisināmas, tomēr nav nespējamas. Šajā kategorijā ietilpst katra paša vēlmes un tas, ko tu vēlies darīt nākotnē, globālās problēmas, kā nabadzība, klimata izmaiņas, vai neatjaunojamo resursu izmantošana, kā arī mīlestības un attiecību problēmas. Šīs parasti ir ļoti lielas problēmas, kurām nav viena vienāda risinājuma un katram pašam ir jāatrod atbilde uz šādiem jautājumiem, jo parasti neviens cits mums apkārt šīs atbildes nemeklē un arī netaisās meklēt. Lielās pasaules problēmas lai gan ir daudz kompleksākas un tām ir vajadzīgi daudz vairāk resursi, lai viens cilvēks spētu kaut ko izmainīt šajā jomā, tomēr mērķtiecīgi strādājot pie šīm problēmām ir iespējams atrast tām risinājumus un parasti tie ir vieglāki nekā varētu likties.

Mazās problēmas
Un tad ir arī mazās ikdienas problēmas, kas parasti ir saistītas ar māju darbu vai attiecībām, kur mums ir konkrētas lietas, kas ir jāatrisina, lai varētu turpināt darboties un dzīvot. Parasti šīs problēmas ir viegli atrisināmas vai nu vienatnē vai arī ar grupas domāšanu un tāpēc tām ir tikai jāķeras klāt un jābeidz tās atlikt. Parasti šīs problēmas ir daudz vienkāršākas, kā tas varētu likties un atliek tikai mazliet kreatīvi padomāt un idejas pašas sāks rasties!