Mūsdienās, materialitātes un patērētāju kultūras laikā, dažādu, veikalā nopērkamu lietu dāvināšana vairs nevienu īpaši nepārsteidz, bet vai tad tieši dāvanai nevajadzētu būt tai, kas svētku reizē dāvanas saņēmēja rada pārsteiguma un prieka sajūtu?

Lai izvairītos no kārtējās, banālās, veikalā nopērkamā lietas pirkšanas un dāvināšanas, un neizraisītu dāvanas saņēmējā vilšanās sajūtu un izmisumu, ja tiek uzdāvināts, piemēram, mājdzīvnieks vai kāds, nekam nederīgs nieks, cilvēki arvien biežāk izvēlas dāvināt naudu, jo tādējādi cilvēkam pašam ir iespēja iegādāties to, ko tā sirds visvairāk kāro, tādējādi jūtoties apmierinātam un priecīgam.

Bet, ja nauda tiek pasniegta tik pat bezpersoniski un vienkārši, kā tas tiek darīts, piemēram, veikalā dodot “pliku” naudu kasierei, tas var šķist aizvainojoši vai šķist kā žēlsirdības dāvana. Šī iemesla dēļ ir rūpīgi jāpadomā, kā naudu pasniegt radoši un interesanti, lai nauda neizskatītos pēc naudas vai tās pasniegšanas veids radītu patīkamu pārsteigumu.

Turpinājumā iepazīstieties ar tikai dažiem veidiem, kā radoši dāvināt naudu. Saprotams, ka pastāv vēl daudz un dažādi varianti, kā to iespējams izdarīt, bet šie ir vienkāršākie naudas pasniegšanas veidi, tāpēc, šķiet, būs pa spēkam ikvienam.

Sagatavojiet daudz mazas aploksnītes – daļā no tām ielieciet naudu banknošu vai monētu veidā, bet daļā no tām – vēlējumus gaviļniekam. Šīs aploksnītes iespējams, piemēram, iekārt kāda ziedauga lapās vai zaros, vai ievietot kādā skaistā traukā – vāzē vai kastē.

  • Ievietojiet naudu krājkasē, uz kuras uzrakstīts, piemēram, “mājoklim”, “automašīnai”, “ceļojumam” vai “medusmēnesim”.
  • Istabas auga zaros vai ziedu pušķī iestipriniet naudas banknotes, no kurām origami tehnikā izlocīti, piemēram, taurenīši.
  • Naudas banknošu summu izmainiet uz monētām un ieberiet tās, piemēram, kādā skaitā kārbiņā vai maisiņā.
  • Pavisam vienkārši iespējams naudu ievietot kādā skaistā aploksnē vai speciāli naudai paredzētā kartiņā.
  • Naudas banknotes ievietojiet tukšā vīna pudelē vai kādā citā skaistā, caurredzamā pudelē un izveidojiet tai etiķeti ar laimes vēlējumiem un citiem novēlējumiem.

Padomi:

Ja plānotā naudas summa šķiet par mazu, lai to kā īpaši pasniegtu, labāk izvēlieties iegādāties kādu oriģinālu dāvanu.
Nepārcentieties ar radošumu, lai dāvanas saņēmējs tomēr spētu arī dāvināto naudu atrast, proti, lai tā nebūtu kaut kur dziļi paslēpta vai iestrādāta, ka tā vai nu netiek atrast vai pēc izņemšanas kļūst nelietojama.