creative professions

Mūsdienu lielajā profesiju klāstā ir amati, kuros radošums ir vajadzīgs vairāk un kuros tas ir vajadzīgs mazāk, jo tāpat kā amati, arī cilvēki ir dažādi. Vienam labāk patīk darboties ar faktiem vai skaitļiem, bet cits labprātāk ikdienā darītu ko radošu. Tiem, kuri ietilpst otrajā kategorijā, šeit būs neliels saraksts ar kreatīvākajām profesijām.

  • Grafiskais dizainers

Šī profesija, kā vairums kreatīvo profesiju, ir visai jauna profesija, taču tik un tā visai prestiža un labi apmaksāta.  Grafiskie dizaineri var veidot visu, sākot no mājaslapu dizainiem līdz produktu iepakojuma dizainiem un pat apģērba dizainam. Un tas arī nozīmē, ka grafiskais dizainers var strādāt ļoti plašā industriju lokā, sākot no modes un beidzot ar marketingu. Šis amats ir piemērots ikvienam, kuram patīk strādāt radoši, bet tajā pašā laikā arī patīk strādāt ar jaunām tehnoloģijām, jo grafiskā dizainera darbs bieži viens paiet pie datora vai planšetdatora ekrāna.

  • Video spēļu dizainers

Mūsdienās videospēles ir ļoti populārs hobijs kā pieaugušajiem tā bērniem, tādēļ videospēļu industrijas pārstāvjiem darbs būs vēl ilgi. Viena no šīs industrijas radošākajām profesijām ir spēļu dizainers jeb tas cilvēks, kurš rada šīs spēles sākot ar to stāstu līdz pat vizuālajam noformējumam. Arī šīs profesijas pārstāvim noteikti nāksies ikvienas daudz stundas pavadīt pie datora ekrāna, taču tas nemazina faktu, ka šī ir profesija, kura tev ļaus radīt pavisam jaunas pasaules un stāstus ik dienas.

  • Pavārs

Pavāra profesija, atšķirībā no vairuma kreatīvo profesiju, ir ļoti sena, taču mūsdienās tā ir kļuvusi īpaši radoša. Tagad, kad populāri ir ēdieni, kuri ne tikai labi garšo, bet arī izskatās labi, pavāriem ir jābūt īpaši radošiem un izveicīgiem, lai sakombinētu garša un beigās vēl šiem ēdieniem liktu izskatīties izsmalcinātiem un apetītlīgiem. Ja tu neiebilsti pavadīt ilgas stundas karstā virtuvē un tev ļoti patīk gatavot ēst, tad pavāra amats noteikti ir tava profesija.

  • Skaņu inženieris

Lielākā daļa profesiju, kura ir saistīta ar skaņu, ir radošās profesijas, jo šajā klāstā ietilpst kā paši mākslinieki, kuri rada skaņu, gan arī, protams, skaņu inženieri. Šī amata meistari pārliecinās, ka ikviena dzīvā uzstāšanās skan labi, kā arī, ka ikviens ierakstītais audio gabals skan labi un visi skaņu līmeņi ir ideālā balansā. Šī ir visai smalka profesija, un tev patiešām ir jāpārzina skaņa un sava aparatūra, taču, manuprāt, tā ir arī ļoti aizraujoša profesija.

  • Kreatīvais vadītājs

Lai gan šī profesija skan visai sarežģīti, tā nemaz nav. Kreatīvā vadītāja darba pienākumi variē, balstoties uz to, kur viņš strādā. Taču pamatā tajos ietilpst vadīt un organizēt savus darbiniekus, pieņemt lēmumus un uzraudzīt visus radošos projektus, ar kuriem nodarbojas konkrētā firma. Radošie vadītāji ir nepieciešami kā reklāmas aģentūrās tā dažādās dizaina firmās un citās industrijās, kurās tiek veikts radošs darbs. Tā ir kā augstākā profesija, bez uzņēmuma vadītāja, kurā tu vari nokļūt kā radošo industriju darbinieks.